Noslēdzies pirmais K. Skrastiņa piemiņas kausa turnīrs “Dzelzs vīrs”

singe-news-image

5. maijā noslēdzās pirmais Kārļa Skrastiņa piemiņas kausa turnīrs “Dzelzs vīrs”, kurā četros posmos sacentās U10 grupas jauno hokeja entuziastu komandas no hokeja skolas “Rīga”, hokeja kluba “Ogre Juniors”, hokeja skolas “Mogo” un O. Bārtuļa hokeja kluba “BHC37”.

 

Uzvaru turnīrā un ceļojošo kausu izcīnīja hokeja kluba “BHC37” komanda, no 12 turnīra spēlēm vinnējot – 9, zaudējot – 2, bet vienu spēli noslēdzot ar neizšķirtu rezultātu. Katra komanda saņēma turnīra piemiņas kausus un medaļas. Apbalvojumus saņēma arī katras komandas 4 labākie spēlētāji – rezultatīvākais spēlētājs, labākais vārtsargs, labākais aizsargs un labākais uzbrucējs. Balvas pasniedza K. Skrastiņa pirmais treneris Jevgeņijs Banovs un bijušais NHL spēlētājs Pjotrs Sčastļivijs.

 

Viens no turnīra idejas virzītājiem, starptautiskā hokeja arēnā spēlējošais aizsargs Oskars Bārtulis ir gandarīts par pirmā turnīra norisi: “Vērojot turnīra posmu spēles, redzēju, ka tas ir tieši tas, ko vēlējās redzēt Kārlis, kad savulaik ar viņu runājām par bērnu hokeja attīstību – bērni ar sajūsmu izdzīvo katru spēles sekundi, cīnās līdz pēdējam. Tieši tāds ir turnīra uzdevums – dot aizrautīgajiem, hokeju mīlošajiem bērniem iespēju darīt to, kas viņiem visvairāk patīk. Tikai tādā vidē var izaugt spēcīga jaunā maiņa.”

 

Kārļa Skrastiņa piemiņas kausa turnīra “Dzelzs vīrs” simboliski nozīmīgākā balva ir turnīram īpaši izveidots 1m augsts kauss piramīdas formā, kas simbolizē tiekšanos uz augšu, izaugsmi un attīstību. Turnīra dalībnieki – bērni – caur šo kausu skatās uz Kārļa Skrastiņa sasniegto kā mērauklu un impulsu saviem nākotnes sasniegumiem. Piramīdai ir trīs plaknes, uz vienas no tām ir grafika ar Kārļa Skrastiņa portretu; uz otras – Kārlis Skrastiņš uz hokeja laukuma brīdī, kad viņu apbalvo par “Dzelzs vīra” titula iegūšanu Nacionālājā hokeja līgā (NHL); bet uz trešās virsmas atainots turnīra logo. Piramīdas pamatne veidota hokeja ripas formā, kas vienlaikus ir arī platforma, kurā tiks iemūžināti visi kausa turnīru uzvarētāju komandu nosaukumi. Kausa dizaina autors ir jaunais latviešu mākslinieks Kristofers, kurš studē Nīderlandē, Einhovenā. Kausu ražotājs ir Ernests Krūmiņš – 12. novembris.

Kārļa Skrastiņa piemiņas kausa turnīrs “Dzelzs vīrs” norisinājās pirmo reizi un ir iniciatīva, kas izveidota, lai godinātu Kārļa Skrastiņa sasniegto, kā arī turpinātu viņa iesākto darbu jauno hokeja censoņu atbalstam, dodot jauniešiem iespēju attīstīties un augt par spēcīgu jauno Latvijas hokejistu paaudzi.

 

Pirmā turnīra posmu (17. decembrī – Olainē, 18. februārī – Ogrē, 15. aprīlī un 5. maijā – Rīgā) rezultātus, dalībnieku komandas bildes un bilžu galeriju no katra posma iespējams apskatīties – dzelzsvirs.jaunicensoni.lv.

 

Pateicamies visiem atbalstītājiem, kas bija kopā ar mums turnīra laikā – Orthomol vitamīni, Memory Water, Latvijas Pārtikas Ražotājs, GoodCom, Fazer, Mangaļi, Port Hotel un Olaines novada pašvaldība.

Feedback